ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > אומגה 3 ומחלות שונות > סרטן > סרטן מידע כללי דיכאון אצל חולים אונקולוגים 
0
09/09/2014 | 

דיכאון אצל חולים אונקולוגים

מחקר שפורסם בכתב העת Lancet Psychiatry מדווח כי שיעור הסובלים מדיכאון מג'ורי בקרב החולים האונקולוגים גבוה משמעותית משיעורם באוכלוסיה הכללית, והדיכאון אינו זוכה לטיפול אצל כ-75% מהחולים האונקולוגים הסובלים ממנו.

החוקרים בדקו כ 21,000 משתתפים במחקר. 1,130 מבין 1,538 (73%) חולים עם דיכאון ונתונים מלאים אודות הטיפולים השונים, לא קיבלו טיפול בעל תועלת אפשרית כנגד דיכאון.

החוקרים מסכמים כי מהנתונים עולה שדיכאון מג'ורי הוא תופעה נפוצה בחולים המטופלים במרפאות אונקולוגיות, ובמרבית המקרים לא ניתן טיפול יעיל כנגד הפרעה זו. הם קוראים לנקוט באמצעים לשיפור הטיפול בדיכאון מג'ורי בחולים הפונים לשירותים אונקולוגיים.

למאמר המקורי ב Lancet Psychiatry >

במקביל לפרסום זה, קיבלנו מדר' משה פרנקל, ראש אגודת האונקולוגיה האינטגרטיבית, עותק ממחקרו החדש המיועד לרופאים האונוקולוגים, ובו הוא מציג רשימת תוספי מזון מומלצים ובטוחים לשימוש להשלמת הטיפול האונקולוגי. אחד מעשרת התוספים הללו הוא אומגה 3 משמן דגים. למאמר של דר' פרנקל >

מאחר שתוסף טבעי זה בטוח ומומלץ לחולים אונקולוגים, אנו ממליצים לחולים אונקולוגים הסובלים מדיכאון להפנות לרופא המטפל בקשה לשלב בטיפול אומגה 3 משמן דגים, שלה השפעה אנטי דיכאונית ידועה ומוכחת.

מומלץ להיעזר במחשבון מינון אומגה 3 והמלצות שימוש לנושא של דיכאון.

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם