ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
3
15/09/2013 | 

הרכב המוצר וחומר פעיל

יחס DHA:EPA – שתי חומצות השומן החיוניות בתוך שמן הדגים הינן EPA ו DHA כאשר יש חשיבות רבה ליחס ביניהן. השמן של אומגה 3 גליל מכיל את ההרכב האופטימלי של EPA ו DHA : יחס של 2:1 לטובת EPA כלומר 400 מ"ג EPA ו-200 מ"ג DHA לקפסולה .
חלק מהשמנים בשוק אכן מכילים יחס זה אך חלק מכילים יחסים אחרים פחות יעילים. בייחוד מזיקים שמנים המכילים רק DHA או כמות גדולה של DHA לעומת EPA . צריכה של מוצרים המכילים רק DHA לא רק שאיננה מועילה אלא אף עלולה להזיק. ניתן להמשיך לקרוא הנושא יחס EPA ו DHA בקישור הזה
ריכוז חומר פעיל המוצר שלנו מכיל 0.6 גרם חומר פעיל בריכוז כפול (60%) של החומר הפעיל. מוצרים נוספים הקיימים על המדף כיום מכילים בין 0.3 גרם חומר פעיל לבין 0.95 גרם חומר פעיל. במקרה הראשון כמות החומר הפעיל הקטנה מחייבת צריכת קפסולות רבות ומייקרת את המוצר ובמקרה השני גודל הקפסולה מקשה על הבליעה ומעבר לכך שכיום מחיר קפסולה של 0.95 גרם הוא גבוה מאוד (לא ברור למה).
למידע מפורט יותר על הרכב המוצר הכנסו לעמוד – מפרט המוצר

3 תגובות

 1. חיים בן משה הגיב:

  אני מבולבל. באתר של המוצר AXOM3 כתובים דברים הפוכים לחלוטין ממה שאתם טוענים כאן. לדבריהם כלל לא צריך EPA ותכשיר של DHA נקי עושה את העבודה טוב יותר. יתרה מזאת, הם טוענים שמאחר ו- DHA הינו השלב הסופי, הרי שגם הפעילויות של EPA (אנטי דלקתי, אנטי אלרגי, ועוד) כולן מבוצעות דרך הפיכתו ל- DHA. נקודה נוספת לא פחות חשובה – לטענתם יחס גבוה של EPA ל- DHA מפריע ממש לספיגה של ה- DHA ושמחקרים הראו שמתן DHA נקי מעלה הרבה יותר טוב את הרמות שלו במוח וברשתית העין וגם מתבטא יותר טוב בתוצאות המבחנים המנטליים. אגב, גם מרקולה מצטט מאמרים שבהם נתנו תכשירים נקיים של DHA וקיבלו רמות גבוהות מאד של ספיגה ושיפור ניכר ביכולות המנטליות. אנא, לטובת כל לקוחותיכם הבהירו היכן האמת בכל הסיפור הזה. אני רוצה להאמין שכל דבריכם מבוססים על מחקר מדעי טהור ולא על דעות, אך כל שאני מוצא זה דברים שסותרים את דבריכם בכל האתר.
  בכל הכבוד הראוי
  חיים בן משה

  • גיא בן-צבי הגיב:

   שלום חיים
   תודה על השאלה הישירה, אני בטוח שהיא מטרידה קוראים רבים
   אני מכיר את הטענות של AXOM ולמיטב ידיעתי הבנתי והלימוד רב השנים שלי כל טענותיהם משוללות יסוד. אמנם הם משתמשים כפרזנטור בפרופ' מכובד אבל זה לא הופך את דבריו לנכונים. יותר מכך הדברים שציטטת מראים שמי שאמר אותם לא מבין את הביוכימיה הבסיסית ביותר בנושא המטבוליזם והתפקידים של EPA ו DHA בגוף. יש באתר שלנו התיחסות יסודית לנושא הזה ואין בכוונתי לחזור כאן על כל המחקרים המאמרים וההסברים בנושא. אם הנושא מענין אותך אנא כנס למרכז המידע שלנו. בספריית "מה זה אומגה 3 " ישנה ספריית משנה בשם EPA ו DHA , לחץ כאן.
   בלי לחזור על כל החומר ובמידה ואתה לא מעונין להשקיע את הזמן בלימוד החומר בקישור אני אתקצר לך את המסקנות האופרטיביות:
   לDHA ו EPA תפקידים שונים בגוף
   DHA מרכיבה את מעטפות התאים וביחוד את מעטפות תאי מערכת העצבים במיילין ובסינפסות. בתפקידה שם היא סטטית וזמן מחצית החיים שלה הוא שנתיים וחצי
   EPA היא חומר מוצא להורמונים מיוחדים בשם איקוסנואידים האחראים על ויסות מערכות ההגנה של הגוף- מערכת קרישת הדם (טרומבוקסנים), מערכת האלרגיה (לוקטריאנים) והמערכת החיסונית(פרוסטגלנדינים) היא פעילה מאד ונצרכת על ידי הגוף בכל התאים כולל מערכת העצבים והמחו בקצב גבוה התלוי בכמות הפתוגנים בהם בהוף נתקל. זמן מחצית החיים של EPA הוא בין שעתיים (במוח) לחודשיים (תאי דם). כלומר היא "חומר מתכלה" אותו יש לספק יום יום לגוף.
   אם נותנים DHA לבד נוצר מחסור ב EPA הגורם לגוף ליצר איקוסנואידים ממשפחת אומגה 6 מחומצה ארכידונית וזה קורה גם במוח. איקוסנואידים מאומגה 6 גורמים לתגובה דלקתית מוגברת בכל מקום שהם נמצאים, כולל במוח (הוכח בבעלי חיים ובניתוח לאחר המוות של בני אדם)
   לכן יש צורך לצרוך EPA ו DHA ביחד, תמיד יותר EPA מכיוון שEPA יודע להפוך ל DHA במקרה הצורך ובכך לשמור על איזון DHA.
   תיסוף של DHA נקי או לא מועיל או מזיק כפי שתראה במחקרים שהבאתי בקישו ר
   עם כל זאת אדם חופשי לצרוך מה שהוא רוצה. אין שום בעיה שתנסה אקסום או כל מוצר אחר ואם תהיה מרוצה- מעולה. לא תהיה מרוצה, אנחנו תמיד נהיה כאן בשבילך ונשמח לקבל אותך כמו מאות לקוחות אחרים שניסו מוצרים אחרים וחזרו אלינו 🙂
   בברכה
   גיא

 2. דיאנה פינברג הגיב:

  הסבר קצר ומעניין מאוד. תודה, גיא!

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם