ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
0
22/11/2013 | 

הפתרון שלנו להפרעות קשב וריכוז

רבות ידוע על השימוש באומגה 3 משמן דגים לשיפור קשב בריכוז, בעיקר כתחליף או כהשלמה לריטלין ותרופות ממריצות אחרות. לנו ברור שמגיפת הקשב וריכוז קשורה ישירות לתזונה המערבית הקלוקלת, המאופיינת בעומס אומגה 6 לצד חוסר הולך וגובר באומגה 3.
הממסד הרפואי והקליני לרוב אינו שש לדבר על פתרונות תזונתיים להפרעות קשב וריכוז, והמענה המוצע הוא על פי רוב טיפול בריטלין על נגזרותיו השונות. הסיבות לכך הינן מגוונות ומורכבות, אך הפתרון לכך הוא יצירת אינטרס חברתי להעדפת פתרון תזונתי. הדבר תלוי בגורמים שונים:
1. נכונות של הורים להעדיף שיפור תהליכי להבדיל מטיפולים של "זבנג" וגמרנו – במקביל לשיפור היכולת של המערכות החינוכיות להתמודד עם תהליכי ריפוי כאלה.
2. השפעה על הסקטור המטפל- ככל שיותר מטפלים יראו תוצאות חיוביות מטיפולים תזונתיים תיווצר מצידם השפעה על חברות התרופות ומקבלי ההחלטות ברמה הארצית.
3. העלאת המודעות ליתרונות הפתרון התזונתי לעומת תופעות הלוואי של הריטלין.

אנחנו באומגה 3 גליל פועלים בשלושת המישורים הללו לשינוי פני הדברים בישראל באמצעים הבאים:

1. ליווי ישיר
פרוטוקול אומגה להורים- אותה תכנית שעבדה עבורנו הופצה ומומשה (ללא תמורה) עבור הורים רבים שביקשו לוותר על תרופות ולנסות טיפול תזונתי. סיפורי ההצלחה הם רבים ובהחלט מעודדים. חלקם מפורטים בעמוד סיפורים אישיים.
למבקשים למנוע את התופעה מבעוד מועד, או מעוניינים לעשות את העבודה ללא ליווי, אנו מפרסמים את כל ההמלצות שלנו לשימוש בשמן דגים ואת עקרונות תזונת אומגה המומלצת.

2. פניה למטפלים ורופאים
שיתוף פעולה עם מטפלים– פסיכולוגים, נטורופתים, רופאים פסיכיאטריים וכל מי שמוכן לשמוע על פתרונות תזונתיים להפרעות קשב וריכוז. אנו מקיימים סמינר פרוטוקול אומגה למטפלים שמטרתו לתדרך מטפלים בעקרונות הפרוטוקול. אנו מציעים ליווי למשפחות מטעמנו, אך תקוותינו היא כי מטפלים רבים יוכלו ללוות יותר משפחות בתהליך זה. מטפלים רבים כבר עברו את ההשתלמות ועובדים איתנו בשיתוף פעולה.
לצד זה, אנו מקבצים מחקרים שנעשים בעולם בנושא הפרעות קשב ואומגה 3 ומפיצים לקהילה המקצועית.

3. הרצאות וסדנאות
אנו מעבירים הרצאות עצמאיות וסדנאות בישול בשיתוף עם נטורופתים ושפים הממוקדות בתזונה לטיפול ושיפור קשב וריכוז.

לסיכום, באומגה 3 גליל צברנו ניסיון וידע רבים בנושא הפרעות קשב וריכוז ותזונה, ואנחנו מאמינים גדולים שניתן לחיות ללא תרופות וללא ריטלין. אנו מייחלים ופועלים להפצת הידע הזה בחברה הישראלית.

להמלצות שימוש מותאמות אישית

להזמנה

לליווי בעזרת פרוטוקול אומגה

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם