ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > אומגה 3 ומחלות שונות > סרטן > סרטן שד 10 כללים למניעת סרטן השד 
2
16/12/2013 | 

10 כללים למניעת סרטן השד

10 אסטרטגיות פשוטות להפחתת הסיכון לסרטן השד:

מאת ד"ר מרקולה, תרגום מקוצר ע"י אומגה 3 גליל

למאמר המלא באתר מרקולה דוט קום >

1. הפחיתי באופן קיצוני את צריכת הסוכר, פרוקטוז (סוכר פירות) ומזון מעובד. נרמול רמות האינסולין והלפטין שלך על ידי הימנעות מסוכר ופרוקטוז היא אחת מהפעולות הפיזיולוגיות החזקות ביותר שניתן לנקוט כדי להפחית את הסיכון לסרטן. למרבה הצער, מעט מאוד אונקולוגים מעריכים או מיישמים את הידע הזה היום. הפרוקטוז המזוקק הוא מסוכן במיוחד, והמחקר מראה שהוא למעשה מאיץ את צמיחת הסרטן.

2. שפרי את רמת הויטמין D שלך. באופן אידיאלי רמה זו צריכה להיות מעל 50 נ"ג/מ"ל אך רמותשל 70-100 נ"ג/מ"ל יפחיתו באופן דרמטי את הסיכון לסרטן. חשיפה בטוחה לשמש היא הדרך היעילה ביותר להגביר את רמות ויטמין D שלך, ואחריו על ידי שימוש במיטת שיזוף אלקטרונית ולא מגנטית. אחת מהשיטות האלה היא הרבה יותר טובה מאשר נטילת תוסף במינון גבוה, שיחייב הגדלת הצריכה של הוויטמין K2 שלך גם כן, בין אם ממזון או מתוסף. הערה: תיסוף ויטמיןD עלול להיות בלתי יעל במקרה של מחסור במגנזיום (א3ג). קרא עוד >>

3. צום באופן תקופתי כחלק מאורח החיים שלך. צום תקופתי יעזור לגופך לבצע את המעבר לשריפת שומן במקום סוכר כדלק העיקרי שלו. בגופך יש רק שני סוגים של דלק: הגוף שלך יכול לשרוף פחמימות/ סוכר או שומן. כמעט כל מי שיש לו סרטן שורף פחמימות כדלק עיקרי. מכיוון שתאי הסרטן משגשגים על סוכר זה משהו שכדאי לך להמנע ממנו. צום כרוך בתזמון הארוחות שלך כדי לאפשר לתקופות קבועות של צום. כדי להיות יעיל, אורכו של הצום שלך חייב להיות לפחות 16 שעות. זה אומר לאכול רק בין שעות 11:00-19:00 למשל. בעיקרו של דבר, אפשר פשוט לדלג על ארוחת הבוקר, ומה שהופך את ארוחת צהריים הארוחה הראשונה שלכם ביום במקום הארוחה השניה.

4. שמרי על משקל גוף בריא. חשוב להשיל משקל עודף, כי אסטרוגן מיוצר ברקמת שומן. למרבה המזל, זה יבוא באופן טבעי כשתתחילי לאכול נכון ולהתעמל . צום הוא גם יעיל מאוד לירידה במשקל ושמירה על משקל. באשר לפעילות גופנית, אני ממליץ בחום לשלב פעילויות בעצימות גבוהה שהן חלק מתכנית כושר השיא שלי.

5. אכלי שפע של שומנים מסוג אומגה 3 באיכות גבוהה המבוססים על בעלי חיים, כמו אלה משמן קריל (או שמן דגים איכותי. א3ג). מחסור באומגה 3 הוא גורם בסיסי משותף לסרטן.

6. שתי חצי ליטר של מיץ ירקות ירוק אורגני מדי יום. אנא עייני בהוראות המיצוי שלי למידע מפורט יותר.

7. הימנעי משתיית אלכוהול, או הגבילי את השתייה שלך למשקה לאחד ביום.

8. הזהרי מרמות ברזל מוגזמות. תופעה זו נפוצה מאוד אצל נשים מרגע הפסקת המחזור החודשי. תוסף ברזל עובד כמחמצן רב עוצמה, המגדיל רדיקלים חופשיים ומעלה הסיכון לסרטן שלך. אז אם את אישה בגיל הבלות, או שיש לך סרטן השד את בהחלט רוצה להיות ברמת פריטין נמוכה. פריטין הוא חלבון המעביר ברזל ואיננו צריך להיות מעל רמה 80. אם הוא גבוה מכך את יכולה פשוט לתרום דם כדי להפחית אותו.

9. הקפידי על שינה נכונה, הן מבחינת משך הזמן והן מבחינת השעות ביום. על פי הרפואה האיורוודית שעות השינה האידיאליות הן בין 22:00 ל 06:00 בבוקר. המחקר המודרני אימץ המלצה זו משום שתנודות הורמונליות מסוימות מתרחשות לאורך כל שעות היום והלילה, ועיסוק בפעילות המתאימה בזמנים אלה מאפשר רמות אופטימליות של הורמונים. כאשר את ערה בזמנים בהם באופן אידאלי עלייך לישון את פעולת בניגוד לביולוגיה שלך וכך מפריעה לתנודות ההורמונליות הללו.

10. אם יש לך ילדים הניקי אותם הנקה בלעדית עד גיל שישה חודשים. מחקרים מראים כי הנקה מקטינה את הסיכון ללקות בסרטן השד. הערה: מומלץ להניק כמה שיותר, עד גיל שנתיים זה זמן טוב (א3ג).

2 תגובות

 1. בשמת אבן-זהר הגיב:

  הניקי אותם עד גיל ששה חודשים????
  צריך להיות "לפחות עד גיל שישה חודשים הנקה מלאה, ולאחר מכן לצד מתן מזון מוצק". אירגון הבריאות העולמי ממליץ להניק שנתיים לפחות, ולאחר מכן – ככל שהאם והילד מעוניינים בכך (כלומר, אחרי גיל שנתיים אחד מהם יכול להחליט לסיים את ההנקה).
  בהחלט לא מומלץ להציע למי שאינה מתמצאת בהנקה, להיניק **רק** עד גיל שישה חודשים.
  מחקרים על הקשר בין הנקה לסרטן השד הראו, שכל חודש של הנקה מקטין את הסיכון, עד ארבע שנות הנקה (למעשה לא נמדדו יותר מארבע שנים ולכן לא בדקו את ההגנה מעבר לארבע שנות הנקה).
  כמו כן, התברר שהנקה מגינה לא רק על האם המיניקה אלא גם על התינוקת היונקת. בנות שינקו היו מוגנות יותר מסרטן שד מבנות שלא ינקו, וגם הן ביחס ישר למשך ההנקה.

  • אור שוהם הגיב:

   שלום בשמת
   תודה על תגובתך.
   המאמר תורגם מילולית על פי מה שכתוב במאמר של מרקולה ומובא בשם אומרו.
   גישתנו דהיא כשלך, ובהחלט מומלץ להניק כמה שיותר ועד גיל שנתיים לפחות.
   מסכימים איתך ולכן יש מקום להוסיף הערה משלנו בתוך המאמר, וכך נעשה.
   תודה על הערנות
   אור

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם